KONSERWACJA

  • Fałszywy szeląg Jana Kazimierza przed i po konserwacji

    pobierz PDF Od poczatku 2010 r. w naszej ofercie mamy także usługi z zakresu konserwacji metali. Profesjnalnie czyścimy numizmaty, dewocjonalia, przedmioty srebrne, brązowe, mosiężne oraz inne z metali kolorowych i żelaza. Na życzenie klienta wykonujemy także dokumentację rysunkową oraz oprcowania z zakresu numizmatyki. , Na fotografii obok próbka naszych umiejętności. Kliknij na zdjęcie w celu powiększenia.

  • szeląg Jana Kazimierza przed i po konserwacji

    pobierz PDF Metodę konserwacji i sposób zabezpieczenia monety dobieramy indywidualnie dla każdego egzemplarza. W przypadkach szczególnych gdzie stan zachowania uniemożliwia konserwację bez zniszczenia obiektu. Stosujemy metodę częściowej konserwacji w celu identyfikacji i datowania numizmatu, a następnie zabezpieczamy przed działaniem czyników zewnętrzych powodujących korozję.

  • trojak Zygmunta III Wazy przed i po konserwacji

    pobierz PDF Przywracamy pierwotny wygląd pozornie zniszczonym obiektom!!! Jeśli jest to niemożliwe ze względu na stopień zniszczenia rekonstruujemy graficznie ich kształt i wygląd.W przypadku monet na podstawie szczególnych cech określamy nominał, czas emisji i o ile to możliwe odmianę katalogową wraz z podaniem źródła i rodzaju informacji.

  • Konserwacja tkanin i wyrobów z surowców organicznych-już wkrótce!!!